Znáte z TV Receptáře

29.9.2013 Kategorie: TV REPORTÁŽE

Znáte z TV Receptáře prima nápadu : 

Rubrika "Podpora z přírody"  (na konci pořadu)

1) Ochrana rostlin před mrazy

Rubrika "Nezapomeň" (na konci pořadu)

1) Pracovní rukavice

2) Podzimní výživa trávníků

Pro přepínání mezi jednotlivými rubrikami slouží rozdělovník Kapitoly.

Ochrana rostlin před mrazy

rubrika "Podpora z přírody"

1)  Ochrana rostlin před mrazy

Konifery, trvalky, skalničky, okrasné trávy a další okrasné rostliny, které přezimují na zahradě, jsou v zimním období náchylné na možné vymrzání nebo vyschnutí. Mechanická ochrana, formou zakrývání kmenů jutovu páskou nebo přihrnování kůry u růží je běžně používána, nicméně, pokud rostlinu na podzim dostatečně nepřipravíme fyziologicky, mechanická ochrana nám moc nepomůže.  Základ fyziologické ochrany je dostatečná výživa a závlaha. V této době je nutné rostliny dostatečně vyživovat podzimními hnojivy, např. kapalné hnojivo Fantazie Podzim nebo organické hnojivo Trumf Podzim nebo KP Draselné hnojivo Vinasse. Rostlina výrazně zesílí, dojde vyzrávání pletiv a rostlina si tak zvýší odolnost proti případnému vymrzání. Kromě správné výživy je důležitá také dostatečná zálivka.

Abychom skutečně udrželi dostatečnou vlhkost u kořenového systému, je vhodné použít při první podzimní závlaze přípravek KP Proti vymrzání rostlin. Postačí nám jen jedna aplikace, formou zálivky.

Díky použití tohoto pomocného přípravku tak snížíme ztráty vody odplavením mimo kořenový systém,  podpoříme činnost půdní mikroflóry, zlepšíme vitalitu  a zdravotní stav rostlin a zajistíme vyrovnaný přísun vody. Díky jedné aplikaci tak maximálně podpoříme odolnost rostlin proti vymrzání nebo případnému vysychání a zvýšíme odolnost proti stresu.

Způsob použití a dávkování:

Přípravek KP Proti vymrzání rostlin se používá formou závlahy ke kořenům rostlin po výsadbě rostlin,  ke koniferám, trvalkám apod. Přípravek rozpouštíme postupným, pomalým  přidáváním  přípravku do aktivně se pohybující vody – za stálého míchání. Pak necháme 1-2 hodiny aktivovat (delší doba není na závadu, ideálně přes noc, večer a ráno promíchat).  Dávkování je 10g přípravku na 10 litrů závlahové vody. Každou rostlinu zavlažíme tak, aby se přípravek dostal ke kořenům (například cca 2m konifera 2 litry)  a pak zalijeme  5-ti násobkem vody, která přípravek přinese ke kořenům.

Termín aplikace na podzim:

Ideální termín v průběhu října, případně během listopadu, vždy však před zámrzem.


REPORTÁŽE Z TV RECEPTÁŘE PRIMA NÁPADŮ
Videa
Podzimní práce na zahradě

Znáte z TV Receptáře

Výsadba česneku

Znáte z TV Receptáře

Ochrana rostlin před mrazy

Znáte z TV Receptáře

Všechny příspěvky
nahrávám