TV Receptář prima nápadů - 1.5.2011 - rubrika Rady nejen do zahrady

1.5.2011 Kategorie: TV REPORTÁŽE

V TV Receptáři prima nápadů dne 1.5.2011 v rámci rubriky RADY NEJEN DO ZAHRADY zazněla témata:

1) Přípravky proti slimákům   2) Plevele v trávnících 3) Výživa hortenzií v květináčích   4) Plevele v bramborách

Po rozbalení reportáže se můžete pod přiloženým videem podívat také na přepis textů vysíláných témat, pro přepínání mezi nimi slouží rozělovník Kapitoly. Video je rovněž doplněno o další komentáře, fotky aplikací a tipy na výrobky.


Přípravky proti slimákům

1) Přípravky proti slimákům

Právě toto období začíná být pro slimáky velmi příznivé. Slimáci postupně vylézají z dutin pod zemí, kde přezimovali a nakladli vajíčka, ze kterých se v současné době líhnou noví slimáci. Jakmile se slimáci dostanou na povrch, jsou vyhladovělí a dokážou zkonzumovat obrovské množství potravy. Slimáci jsou velkými ničiteli rostlin, zejména zeleniny (např. salát). Slimáci vylézají večer ze svých temných a vlhkých úkrytů a zkonzumují na co přijdou.

Salát Granule přípravku Ferramol

Kromě sběru a různých lidových receptů proti těmto nepříjemným návštěvníkům zahrad můžeme vyzkoušet některý z průmyslově vyráběných chemických  prostředků. Ovšem po jejich požití  dochází prostřednictvím slimáků ke zvýšené tvorbě slizu a slimáci hynou přímo na záhonech.

Proto je výhodnější použití granulovaného přípravku s přírodní účinnou látkou (fosforečnan železitý), kterou obsahuje přípravek Neudorff Ferramol. Fosforečnan železitý je přírodní látka, která se běžně vyskytuje v přírodě, u slimáků nedochází k nadměrné tvorbě slizu a povrch záhonů zůstává čistý.  Slimáci se po požití granulí stáhnou s pocitem nasycení do svých skrýší, kde hynou. Déšť ani zvýšená vlhkost granulím nevadí, právě naopak. Granule nabobtnají a jsou pro slimáky ještě atraktivnější. Za sucha se granulím vrátí jejich původní velikost.

Přípravek Neudorff Ferramol Přípravek Neudorff Ferramol

Přípravek Neudorff Ferramol se aplikuje rozhozem mezi rostlinky zeleniny nebo okrasných rostlin. Pro dosažení nejvyššího efektu je nutné granule rozhodit rovnoměrně po záhonu. Není vhodné jej aplikovat v hromádkách nebo kroužcích. Pokud se slimák tímto kruhem prokouše, vytvoří tím stezku pro své kolegy. Pro dosáhnutí optimální ochrany rostlin  je velmi důležité pravidelné přisypování přípravku, a to tak, ať slimáky co nejvíce granulemi „nakrmíme“  a tím omezíme nechtěnému požeru rostlin.

Přípravek Neudorff Ferramol obsahuje přírodní látku fosforečnan železitý, který není škodlivý pro životní prostředí. Pokud nám zůstanou  granule v půdě rozloží se na základní prvky fosfor a železo, které rostliny dále využijí. Svým složením je také neškodný při nechtěném požeru našimi domácími mazlíčky (např. psi, kočky, ježci, ptáci).


REPORTÁŽE Z TV RECEPTÁŘE PRIMA NÁPADŮ
Videa
Podzimní práce na zahradě

Znáte z TV Receptáře

Výsadba česneku

Znáte z TV Receptáře

Ochrana rostlin před mrazy

Znáte z TV Receptáře

Všechny příspěvky
nahrávám